اخبارو مقالات

طراحی سایت چیست؟(پارت اول)

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیزی است که هنگام استفاده از وب سایت ظاهر کلی را ایجاد می کند. این فرایند برنامه ریزی و ساخت عناصر وب سایت شما است ، از ساختار و چیدمان گرفته تا تصاویر ، رنگ ها ، فونت ها و گرافیک.

طراحی سایت دارای اجزای متعددی است که برای ایجاد تجربه کامل وب سایت با یکدیگر همکاری می کنند ، از جمله طراحی گرافیک ، طراحی تجربه کاربر ، طراحی رابط ، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و ایجاد محتوا. این عناصر نحوه ظاهر ، احساس و عملکرد وب سایت در دستگاه های مختلف را تعیین می کند. اگر می خواهید در مورد کل فرایند بیشتر بدانید ، این راهنمای عمیق در مورد ایجاد یک وب سایت را بررسی کنید.

طراحی سایت با توسعه وب متفاوت است ، که همان برنامه نویسی واقعی است که باعث می شود وب سایت کار کند. وقتی در حال ایجاد وب سایت هستید ، هم به طراحی سایت و هم به توسعه وب نیاز دارید. اگرچه می توانید طراحان سایت را که توسعه دهنده وب و UX نیز هستند ، بیابید ، اما اینها مجموعه مهارت های متمایزی هستند.

 

طراحان وب ایده های شما را می گیرند و آنها را به یک ماکت تبدیل می کنند که نشان می دهد وب سایت آینده شما چگونه خواهد بود. طراحان وب بخش خلاقانه طراحی سایت را مدیریت می کنند.

 

توسعه دهندگان وب - که گاهی اوقات مهندس یا برنامه نویس نیز نامیده می شوند - از طرحی که طراح وب شما ساخته است استفاده می کنند و آن را به زبان برنامه نویسی ترجمه می کنند تا در وب نمایش داده شود. آنها وب سایت ها را کاربردی می کنند ، که اغلب به معنی ابزارک های سفارشی و ابزارهای دیگر است.

 

توسعه دهنده تجربه کاربر ، همچنین به عنوان توسعه دهنده UX شناخته می شود ، کسی است که وب سایت شما را کاربر پسند می کند. آنها دارای مهارت های فنی و همچنین مهارت های طراحی هستند و آنها را در ایجاد وب سایت هایی که بازدیدکنندگان را جذب و نگه می دارند ، کار می کنند.

 

 

برداشتهای اول واقعاً مهم است. ما نمی توانیم این نکته را به اندازه کافی تأکید کنیم: اگر حضور قوی در وب ندارید ، نام تجاری خود را محدود می کنید.

 

مشتریان احتمالی که در وب برای نام تجاری شما جستجو می کنند و چیزی نمی یابند ممکن است فکر کنند که شما از تجارت خارج شده اید. اگر آنها چیزی کمتر از این را جستجو کنند و پیدا کنند ، این تصور را خواهند داشت که شما چندان به شرکت یا محصول خود اهمیت نمی دهید. با طراحی صحیح وب سایت خود ، هر رابطه ای که در وب سایت شما شروع می شود را به یک رابطه عالی تبدیل کنید.

 

اکنون که می دانید چه چیزی چیست و چه کسی است ، بیایید برخی از نشانه های مهم طراحی وب عالی را بررسی کنیم و چه چیزی آن را از طراحی وب نه چندان متفاوت متمایز می کند.