اخبارو مقالات

10 اصل اساسی در طراحی وب خوب(پارت 2)

  • الگوی F را دنبال کنید

مطالعات نشان داده است که افراد محتوای وب را با الگوی F مشاهده می کنند. بازدیدکنندگان یک صفحه وب در گوشه بالا سمت چپ شروع می کنند ، خط اول را می خوانند ، صفحه را اسکن می کنند ، و سپس بخشی دیگر را می خوانند. بنابراین ، آن اسکن سریع F باید نشان دهد که صفحه در مورد چیست و با ماندن در صفحه چه چیزی را می توان به دست آورد. طرح F به این دلیل کار می کند که از بالا به چپ تا پایین نحوه خواندن افراد است. بنابراین ، پیروی از این طرح به بازدیدکنندگان امکان می دهد تا اطلاعات حیاتی را سریع و طبیعی بیابند.

  • از زبان مناسب استفاده کنید

شیوه نگارش برای یک وب سایت با نحوه نوشتن برای یک سند چاپ شده یکسان نیست. بنابراین ، بهتر است سبک نوشتن را متناسب با کاربر وب سایت تنظیم کنید. در مرحله اول ، بهتر است زبان را ساده نگه دارید. برای مثال ، از جملات کوتاه استفاده کنید و از به کار بردن کلمات بی مورد طولانی خودداری کنید. و متن را با زیرنویس ها یا لیست های دارای گلوله تقسیم کنید. هدف استفاده از زبان ساده و مختصر است که اسکن محتوا را آسان کرده و خواندن آن را برای همه بازدیدکنندگان سایت آسان می کند.

  •  از فضای سفید نترسید

بله ، شما قبلاً بارها این مطلب را خوانده اید. با وجود این ، اهمیت استفاده از فضای سفید را نمی توان مبالغه کرد. گذاشتن فاصله بین بلوک های متنی ، تصاویر و سایر عناصر باعث می شود که یک صفحه وب بسیار کمتر ارعاب کننده باشد. و اسکن محتوا را آسان می کند و بر اجزای مختلف یک صفحه تأکید می کند. بنابراین ، از فضای سفید نترسید زیرا طراحی کلی یک وب سایت را بهبود می بخشد.
 ساده نگه دارید

بسیاری از موارد فوق را می توان با یک عبارت خلاصه کرد. ساده نگه دارید بنابراین ، بهتر است در صورت وجود گزینه ساده تر ، هیچ جنبه ای از سایت را بیش از حد پیچیده نکنید. و به یاد داشته باشید ، طراحی سایت باید تجربه کاربر را افزایش دهد و مانعی برای هدف اصلی سایت نباشد.

  •  تست قابلیت استفاده

آزمایش کامل برای طراحی سایت خوب بسیار مهم است. اما آزمایش فقط برای یافتن اشکالات نیست. آزمایش همچنین باید قابلیت استفاده از سایت را افزایش دهد. بنابراین ، بهتر است یک سایت را با توسعه هر مرحله آزمایش کنید. و اگر هر جنبه ای از سایت بصری نیست یا نیاز به تلاش بیش از حد کاربر دارد ، از طراحی مجدد نترسید.

  • نتیجه

بنابراین ، پیام روشن است ؛ مردم از وب سایت ها دیدن نمی کنند تا تحت تأثیر تصاویر بصری قرار بگیرند ، بنابراین اجازه ندهید یک طراحی خلاقانه قابلیت استفاده را از بین ببرد. در عوض ، بهتر است آن را ساده نگه دارید ، به اصول پذیرفته شده پایبند باشید و هر صفحه را آسان اسکن کنید و هر عملکردی را آسان پیدا کنید. سپس وب سایتی خواهید داشت که افراد را تحت تأثیر قرار می دهد زیرا استفاده از آن آسان است. و سایتی خواهد بود که به اهداف خود می رسد.