اخبارو مقالات

10 اشتباه رایج در طراحی وب ، مشاغل کوچک انجام می دهند(پارت 1)

هر مشاغلی به وب سایت نیاز دارد. هر صاحب مشاغل کوچک اکنون این را می داند. اما صرف داشتن یک وب سایت کافی نیست - اگر می خواهید یک وب سایت تجاری ایجاد کند ، باید به خوبی طراحی شده و جذاب باشد.

راه اندازی وب سایت ها نسبتاً آسان شده است. ثبت دامنه کار ساده ای است و ابزارهای وب سایت ساز زیادی در دسترس است که استفاده از آنها به دانش فنی کم یا بدون نیاز به دانش نیاز دارند. با این وجود ، برخی اصول اساسی طراحی وب وجود دارد که رعایت آنها عاقلانه خواهد بود.

یک وب سایت تجاری نیاز به عملکردی دارد ، اما استفاده از آن نیز آسان است و تجربه کاربری رضایت بخشی را فراهم می کند. بدست آوردن ترکیبی مناسب از کارایی و زیبایی شناسی برای یک طراح وب غیرحرفه ای غیرممکن نیست. اما انجام برخی اشتباهات اساسی در طراحی سایت آسان است. در اینجا ده مورد از رایج ترین اشتباهات مردم هنگام طراحی سایت کسب و کار آورده شده است.

  • استفاده از الگوهای خارج از جعبه

ابزارهای سازنده وب سایت معمولاً دارای طیف وسیعی از الگوها یا مضامین استاندارد هستند. این الگوها باعث می شوند که استخوان های برهنه یک سایت به راحتی و در کمترین زمان فعال شوند. با این حال ، یکی از مهمترین عناصر طراحی خوب وب ، منحصر به فرد بودن است. به عنوان مثال ، اگر یک شرکت عکاسی دارید ، نمی خواهید وب سایت شما مانند وب سایت سایر عکاسان باشد. متمایز کردن تجارت خود از بقیه در بازارهای شلوغ و پر جمعیت امروز بسیار مهم است و تمایز برند با وب سایت شما آغاز می شود. بنابراین ، بهتر است از الگوهای استاندارد استفاده نکنید ، یا اگر از الگویی استفاده می کنید ، حتماً از گزینه های سفارشی سازی برای تغییر شکل ظاهری سایت خود استفاده کنید.

  • مسائل ناوبری

برخی از مشاغل کوچک به قابلیت استفاده از وب سایت های خود توجه کافی ندارند. صفحه اصلی ممکن است عالی به نظر برسد و محتوای مفید زیادی در این سایت وجود داشته باشد. اما ، اگر کاربران نتوانند به سرعت راه های جستجو در سایت را مشاهده کنند ، وقت خود را برای شکار آنچه که نیاز دارند هدر نمی دهند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که یافتن منو در وب سایت شما آسان و استفاده از آن آسان است. و همچنین امکان جستجو در سایت خود را نیز فراهم کنید. اشتباه کنید که اجزای ناوبری را پنهان کنید. بهترین کار این است که مواردی مانند منوها و جعبه های جستجو را جایی که مردم انتظار دارند آنها را پیدا کنند رعایت کنید: در بالا ، جایی که در آن آسان است.

  • بیش از حد شلوغ

بهترین روش برای طراحی سایت تجاری ساده و ساده است. بنابراین ، از شلوغ و شلوغ بودن صفحات خود خودداری کنید. بازدید کنندگان از سایت شما باید بدانند که تجارت شما چه می کند و ارزش پیشنهادی شما چیست. اگر بیش از حد به صفحات وب خود سر بزنید ، پیام های مهم شما در سر و صدا گم می شوند. بارگیری بیش از حد بسیاری از تصاویر ، جعبه های متنی و ابزارک ها نیز به مدت طولانی انجام می شود و صفحاتی که بارگیری آنها کند است بر روی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) تأثیر منفی می گذارند و منجر به پرش زیاد می شوند.

  • خیلی کثیف و گیج کننده است

یک وب سایت باید برای چشم نواز باشد. اما یک اشتباه معمول در طراحی سایت استفاده از تعداد زیادی حروف مختلف ، رنگ ها و سبک های صفحه است. بهترین کار این است که برای کل سایت یک طرح رنگی انتخاب کنید و از حروفچینی ثابت استفاده کنید. بنابراین ، یک قلم استاندارد را انتخاب کنید که در همه اندازه قلم ها به راحتی خوانده شود و به آن بچسبید. وب سایت مشاغل شما نمایندگی برند شماست و مارک تجاری شما باید در تمام سیستم عامل ها و تمام صفحات وب سایت شما سازگار باشد. اگر بیش از حد از سبک های مختلف استفاده کنید ، وب سایت شما نامرتب و گیج کننده به نظر می رسد.

  • انتخاب ضعیف تصاویر

تصاویر و گرافیک ها برای طراحی سایت ضروری هستند. با این وجود ، انتخاب نامناسب تصاویر و گرافیک افراد را از خواندن متن یک وب سایت منصرف می کند. عکس اولین چیزی است که نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند. بنابراین ، بهتر است از استفاده از تصاویر کم کیفیت یا عکس های موجود در عکس که ممکن است صدای وب سایت با ظاهری حرفه ای را کاهش دهد ، خودداری کنید. مراقب باشید از تصاویر بی ربط نیز استفاده نکنید که باعث سردرگمی بازدیدکنندگان سایت شما می شود. به طور کلی بهترین پرداخت هزینه عکس و گرافیک اصلی حرفه ای است. اگر از تصاویر رایگان و خارج از قفسه استفاده می کنید ، احتمالاً توسط بسیاری از وب سایت های دیگر در بخش شما استفاده شده است.