اخبارو مقالات

3 نکته تایپوگرافی برای طراحی وب

تایپوگرافی عنصری اساسی در طراحی وب سایت خوب است. سبک های قلم مورد استفاده شما می تواند تفاوت بین خواندن لذت بخش و سردرد را ایجاد کند. گرافیک و سایر ویژگی های بصری به انتقال پیام شما کمک می کنند ، اما تقریباً 95٪ پیام شما احتمالاً در متن یک صفحه وب موجود خواهد بود.

کلمه نوشتاری البته نوعی ارتباط است. انتخاب ضعیف فونت باعث می شود که مردم نتوانند آنچه شما می خواهید بگویید دشوار باشد. در اینجا ده نکته برای تایپوگرافی آورده شده است تا اطمینان حاصل شود که پیام موجود در وب سایت شما با صدای بلند و واضح ارائه می شود.

1- از تأکید بیش از حد خودداری کنید

متن پررنگ و مورب ، روشهای بسیار خوبی برای تأکید بر یک کلمه یا عبارت است. با این حال ، اگر بیش از حد از این روش های برجسته سازی استفاده کنید ، تأثیر تأکید را از دست خواهید داد. به طور کلی ، همچنین بهتر است از به کار بردن کلماتی که با حروف بزرگ نوشته شده اند خودداری کنید. حروف بزرگ اینگونه استنباط می کنند که شما بر سر خواننده فریاد می زنید و هیچ کس دوست ندارد با این روش با او صحبت شود. شاید شما را متعجب کند که یاد بگیرید که خواندن کلمات با کلمات طولانی تر نیز طول می کشد ، بنابراین اگر بیش از حد از کلمات کلمه استفاده کنید ، خوانایی محتوای خود را کاهش می دهید.

2. از تضاد بین متن و پس زمینه اطمینان حاصل کنید

استفاده از سایه های همرنگ متن و پس زمینه خواندن را دشوار می کند. لزوماً نباید از متن سیاه در پس زمینه سفید استفاده کنید. با این حال ، رنگ سیاه و سفید متداول ترین ترکیب است و ساده ترین آن برای خواندن است. اگر از متن رنگی استفاده می کنید ، توصیه می شود که حداقل تضاد 3: 1 در برابر پس زمینه وجود داشته باشد. همچنین بهتر است از استفاده از متن قرمز یا سبز خودداری شود زیرا کوری رنگ قرمز و سبز متداول ترین نوع کوررنگی است.

3- از فضای سفید به خوبی استفاده کنید

وب سایت های دارای متن زیاد بیش از حد شلوغ به نظر می رسند و خواندن آنها روی حیله و تزویر است. بنابراین ، بهترین کار این است که متن هایی را با مرزهای فضای سفید بشکنید. همچنین شما در رسانه دیجیتال به عنوان فرعی بیشتری از متن چاپی نیاز خواهید داشت. زیرعنوانها روش دیگری برای از بین بردن محتوا و راحت تر خواندن متن از متن است. مردم نمی نشینند تا مانند یک کتاب ، از خواندن خوب در وب سایت لذت ببرند. بازدید کنندگان وب سایت می خواهند سریع اطلاعات را پیدا کنند. بنابراین ، استفاده از کلمات کمتر در صورت امکان معمولاً بهترین رویکرد است.

نتیجه

انتخاب تایپوگرافی شما می تواند وب سایت شما را آسان بخواند و قابل فهم کند ، یا تقریباً ناخوانا باشد. حتی اگر یک فونت در یک وب سایت عالی به نظر برسد ، به این معنی نیست که فونت برای نام تجاری شما مناسب است. بنابراین ، وقت خود را برای انتخاب قلم اختصاص دهید و نکات بالا را به خاطر بسپارید ، زیرا تغییر تایپوگرافی در یک وب سایت می تواند بسیار وقت گیر باشد.