اخبارو مقالات

روش آسان برای دسترسی بیشتر به وب سایت

روش آسان برای دسترسی بیشتر به وب سایت


طراحی یک وب سایت برای دسترسی تنها به انجام کار درست نیست. دسترسی نیز از نظر تجاری منطقی است. پس از همه ، چرا دسترسی برخی افراد به محتوای شما و خرید محصولات شما را دشوار می کند ، در حالی که با کمی فکر می توانید سایت خود را برای افراد بیشتری در دسترس قرار دهید؟

طراحی سایت برای دسترسی آسان نیست. با این حال ، هنوز سایتهای زیادی وجود دارد که به افرادی که دارای اختلال بینایی یا مشکلات دیگر هستند ، پاسخ نمی دهد. بنابراین ، لطفاً برای کسانی که ممکن است دفعه بعدی که طراحی سایت جدیدی را شروع می کنند ، استفاده از وب سایت را با چالش مواجه کنند ، فکر نکنید. و این ده روش آسان را در نظر بگیرید که می توانید وب سایت را برای افراد بیشتری در دسترس قرار دهید.


1. اطمینان حاصل کنید که سایت با صفحه کلید سازگار است

بسیاری از شرایط پزشکی استفاده از ماوس را دشوار یا غیرممکن می کند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که هر وب سایتی که ایجاد می کنید تنها با صفحه کلید قابل حرکت است. این بدان معناست که می توان به عنوان مثال بین زمینه ها در فرم ها زبانه زد. و عناصر مهم در هر صفحه باید تنها با استفاده از صفحه کلید قابل دسترسی باشد. دستیابی و آزمایش این جنبه از دسترسی آسان است. کافی است موس خود را از برق بکشید و ببینید آیا می توانید در سایت خود حرکت کرده و از عملکردهای مختلف استفاده کنید.


2. رنگها را با دقت انتخاب کنید

اولین چیزی که باید در مورد رنگ ها در وب سایت به خاطر بسپارید این است که از کنتراست برای برجسته کردن عناصر برای افراد کم بینا استفاده کنید. اما اگر به افرادی که کور رنگی دارند نیز توجه کنید ، بسیار مفید است ، بنابراین بهتر است از رنگ برای تأکید استفاده نکنید. در عوض ، از برجسته و مورب برای برجسته کردن متن مهم استفاده کنید. و از رنگ قرمز و سبز برای تضاد عناصر در یک سایت خودداری کنید زیرا مشکل در تشخیص قرمز از سبز رایج ترین شکل کوررنگی است. دومین مشکل متداول در مورد تمایز رنگ ، کوری رنگ آبی-زرد است.


3. متن Alt معنی دار را به تصاویر اضافه کنید

Alt Text روی تصاویر برای پر کردن کلمات کلیدی موجود نیست. در عوض ، متن alt چیزی است که برنامه های دسترس پذیری می خوانند و با صدای بلند برای توصیف یک تصویر برای افراد کم بینا صحبت می کنند. بنابراین ، از متن alt برای توضیح محتوای تصاویر به صورت معنی دار و توصیفی استفاده کنید. به عنوان مثال ، از عباراتی مانند "تصویری از یک کودک شاد و خندان در حال بازی در دریا" استفاده کنید. سئو خوب است که از کلمات کلیدی در توضیحات alt استفاده کنید. با این وجود ، به یاد داشته باشید که متن alt هنوز باید هنگام بلند خواندن معنی پیدا کند.


4. Resizable Text را فعال کنید

برخی از کاربران می خواهند با استفاده از ویژگی بزرگنمایی در مرورگر خود ، اندازه صفحات وب را تغییر دهند. بنابراین ، این یکی دیگر از جنبه های دسترسی است که هنگام طراحی سایت باید مورد توجه و آزمایش قرار گیرد. بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات تغییر اندازه ، استفاده نکردن از واحدهای مطلق است. به عنوان مثال ، اندازه متن را بر حسب نسبتی و نه پیکسل مشخص کنید. سپس ، وقتی کاربر اندازه صفحه را تغییر می دهد ، کل صفحه به درستی تغییر اندازه می دهد.


5. ارائه زیرنویس برای محتوای ویدئویی

محتوای ویدئویی به یکی از ویژگی های رایج وب سایت ها تبدیل شده است. اما اگر زیرنویس وجود نداشته باشد ، کاربران با مشکل شنوایی نمی توانند از محتوای ویدئویی استفاده کنند. و زیرنویس ها همچنین به افرادی که تمرکز بر محتوای کاملاً بصری را دشوار می دانند ، کمک می کند. بنابراین ، افزودن زیرنویس به همه محتوای ویدیویی ، دسترسی به محتوای شما را بهبود می بخشد.