اخبارو مقالات

3 نکته تایپوگرافی برای طراحی سایت

3 نکته تایپوگرافی برای طراحی سایت


تایپوگرافی عنصری مهم در طراحی سایت خوب است. سبک های قلم مورد استفاده شما می تواند تفاوت بین خواندن لذت بخش و سردرد را ایجاد کند. گرافیک و سایر ویژگی های بصری به انتقال پیام شما کمک می کنند ، اما تقریباً 95٪ پیام شما احتمالاً در متن یک صفحه وب وجود دارد.

کلمه نوشتاری البته نوعی ارتباط است. انتخاب ضعیف فونت باعث می شود که مردم نتوانند آنچه شما می خواهید بگویید دشوار باشد. در اینجا ده نکته برای تایپوگرافی آورده شده است تا اطمینان حاصل کنید که پیام موجود در وب سایت شما با صدای بلند و واضح ارائه می شود.

1. تعداد فونت ها را محدود کنید

تعداد زیادی فونت می تواند باعث جلب توجه خواننده شود و غیرحرفه ای به نظر برسد. یک فونت معمولاً کفایت می کند ، دو فونت خوب است ، اما ممکن است آن را روی سه فشار دهید. همچنین لازم به یادآوری است که برخی از فونت ها بهتر از دیگران کار می کنند. بنابراین ، قلم هایی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند و نه اینکه با یکدیگر درگیر شوند و به یاد داشته باشید که از فونت های یکسان در سرتاسر وب سایت استفاده کنید.

2- از تأکید بیش از حد خودداری کنید

متن پررنگ و مورب ، روشهای بسیار خوبی برای تأکید بر یک کلمه یا عبارت است. با این حال ، اگر بیش از حد از این روش های برجسته سازی استفاده کنید ، تأثیر تأکید را از دست خواهید داد. به طور کلی ، همچنین بهتر است از به کار بردن کلماتی که با حروف بزرگ نوشته شده اند خودداری کنید. حروف بزرگ اینگونه استنباط می کنند که شما بر سر خواننده فریاد می زنید و هیچ کس دوست ندارد با این روش با او صحبت شود. شاید شما را متعجب کند اگر یاد بگیرید که خواندن کلمات با کلمات طولانی تر نیز طول می کشد ، بنابراین اگر بیش از حد از کلمات کلمه استفاده کنید ، خوانایی محتوای خود را کاهش می دهید.

3. از چیدمان چپ به راست استفاده کنید

مردم دنیای غرب انتظار دارند متن چپ به راست را بخوانند. اگر به هر روشی از آن قرارداد جدا شوید ، خوانندگان ممکن است جریان نوشتن شما را دنبال نکنند. به عنوان مثال عنوان های فرعی بهترین توجیه چپ هستند زیرا چپ جایی است که پس از پایان یک پاراگراف به طور طبیعی چشم افراد می افتد. عنوان های اصلی و گلوله های توجیه شده در مرکز می توانند به خوبی کار کنند ، اما متن متن همیشه بهترین توجیه چپ است. چیدمان های چند ستونی ، مانند روزنامه ، معمولاً ایده خوبی نیز برای وب سایت نیست زیرا ممکن است بیش از حد شلوغ به نظر برسد. محتوای چند ستونی نیز تنگ شده و در دستگاه تلفن همراه خواندن آن دشوار است.